História
a míľniky

História PASPOL

V súčasnosti PASPOL výrobky nájdete v mnohých domácnostiach a desiatkach obchodoch, po celej Európe, ale každý príbeh sa niekde začal. 
Vedeli ste, že PASPOL SK bola kedysi jedna malá kacelária v Prievidzi?

A že po presťahovaní do Pravenca spoločnosť začala s jednou výrobnou halou? V areáli Tatra nábytku v Pravenci  sídli dodnes. Prečítajte si náš príbeh.

1942

Založený drevársky závod firmy Baťa

Tatra nábytok Pravenec má svoju zaujímavú a kľukatú históriu. Územie (bývalý veľkostatok Bojnice), na ktorom vznikla farbrika, získala v roku 1939 známa firma Baťa Zlín od dedičov a užívateľov rodín Pálffyovcov a Andrássyovcov. 
Od roku 1942 sa tu začal budovať drevársky komplex, ale zostalo ešte aj pôvodné obuvnícke zameranie. 

1945

Prvá bola píla

V roku 1945 ako prvá otvárala prevádzku píla, o tri roky neskôr stolárska dielňa a v roku 1952 sa začala aj výroba ohýbaného nábytku. Tatra nábytok Pravenec vzniká v dobe celoeurópskeho povojnového rozmachu priemyselnej výroby, kedy aj vo sfére nábytkárskej produkcie čoraz viac výrobkov potvrdzuje, že i sériovo vyrábané predmety môžu dokonale spĺňať náročné, funkčné, estetické a ekonomické kritéria.

1991

Ukončenie výroby

Po 40 rokoch úspešného fungovania, presnejšie v roku 1991, n.p. Tatra nábytok Pravenec ukončuje svoju výrobu a v roku 1992 je sprivatizovaný.

Nadväzujeme na dlhoročnú tradíciu

Stolička Tatra nábytok Pravenec

Stolička Lízanka

Stolička PASPOL 0047 Tatra

1999

Vznik samostatných s.r.o.

V Tatra nábytku zaniká generálne riaditeľstvo a vznikajú nové spoločnosti, medzi inými aj naše spoločnosti V.O.S.R. spol. s r.o. /1999/ a PASPOL s.r.o. 
Na stoličkovú výrobu nadväzujú firmy PRILA /1997/, ANTEMIL /1998/, Domeko /2007/

2001

Založenie spoločnosti PASPOL

Spoločnosť PASPOL prevzala výrobný program v oblasti parenia a sušenia dreva od firmy V.O.S.R. a postupne začala rozširovať výrobu o ďalšie spracovanie dreva.
Najskôr to bola výroba parketových prírezov, v kooperácii výroba parkiet z masívu a ohýbanie drevených polotovarov pre výrobcov stoličiek. Tento program rozšírila spoločnosť PASPOL o výrobu schodníc, výrobu smrekových hranolov, spracovanie reziva na hranolky a prírezy. 

Gro výrobného programu spoločnosti bola výroba pivných setov na Oktoberfest. Táto výroba pretrváva dodnes. 

Neskôr v roku 2011 sme rozšírili výrobu o produkciu kostier na čalúnené sedacie súpravy pre výrobcov sedačiek. 

2013

Zahájenie výroby stoličiek

Spoločnosť PASPOL zahájila v II. mesiaci roku 2013 výrobu stoličiek v areáli Tatra nábytku v Pravenci, čím nadviazala na dlhoročnú tradíciu tejto výroby v Pravenci, ktorá začala v roku 1951. 
Dnes naša spoločnosť produkuje pôvodný aj inovovaný sortiment tradičnej kvality.

Neskôr v roku 2014 sme rozšírili výrobu o čalúnenie sedacích súprav a začali sme vyrábať sedačky na mieru pre predajcov nábytkov aj pre konečného spotrebiteľa.

 

2014

Zahájenie výroby sieťok a žalúzii

Od roku 2014 sme prebrali výrobu od firmy CLONA s.r.o., ktorá sa zaoberala výrobou žalúzií a sieťok proti hmyzu.  

 

2016

Redizajn 

Logo dostáva nový tvar, ktorý je dodnes charakteristickou črtou pre našu spoločnosť. 

2019

Vznik PASPOL SK

Zlúčenie firiem PASPOL s.r.o. a V.O.S.R. spol. s r.o. vznikla spoločnosť PASPOL SK, ktorá prebrala taktiež služby spoločnosti V.O.S.R., ktorá sa zaoberala energetikou, laminovaním plastových a hliníkových profilov na výrobu okien a dverí, brúsením nástrojov.